Yuvarlak Yüze Makyaj Teknikleri ve Bilmedikleriniz

270 oy, Ortalama : 3,93/5
Yuvarlak Yüze Makyaj Teknikleri ve Bilmedikleriniz

Son zamanlarda moda olan kontür uygulaması sayesinde yüz şeklinizde bir çok değişiklik yapabilirsiniz. Burada da size kontür uygulaması yaparak yuvarlak yüze sahip olan bayanların nasıl doğru makyaj yapmalarından bahsedeceğim.

Öncelikle kontür uygulamasında herkesin yaptığı yanlısı ezbere kontür yapmaktır. Yani yüz şekliniz yuvarlak da olsa uzun da olsa karede olsa aynı yerlere gölge uygulaması ve aynı yerlere aydınlatıcı uygulamasıdır.

Örneğin elmacık kemiğinin alt kısmına gölgelendirme göz altına aydınlatıcı burun kenarlarına yine aynı şekilde gölgelendirme ve uzun kısmına aydınlatıcı şeklinde yapılmaktadır. Halbuki yuvarlak yüze sahip bir bayanın alnına kontür uygulamasına gerek yoktur. Ancak çene kısmını biraz daha kareleştirmek adına o bölgeye gölgelendirme yapabilir. Böylece daha keskin bir yüz hatları elde eder.

Daha sonra yuvarlak yüze sahip bayanların kaş şeklini daha kavisli yapması gerekir. Kaşlarını da ona göre doldurmalıdır. Çünkü yay gibi kaşlar zaten yuvarlak olan yüzü biraz daha boğar.

Daha sonra yuvarlak yüzlü bayanlar yanaklarına kontür uygularken mutlaka elmacık kemiğinin çok daha altından başlamalılar. Elmacık kemiğinin direkt altından başlayan bir kontür uygulaması yüzü biraz daha daraltacaktır.

Son olarak da yuvarlak yüze sahip olan bayanlar göz makyajını dudak makyajını dinledikleri gibi yapabilirler. Ancak eyeliner çekmek istiyorlarsa kuyruğunu mümkün olduğunca yatay yapmalılar çünkü çok yukarıya doğru çekilen bir eyeliner kuyruğu yüz hatlarını daha keskin hale getireceği için yüzünüzde komik bir görüntüye neden olacaktır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder