Yuvarlak Yüze Makyaj Teknikleri

2 oy, Ortalama : 5,00/5
Yuvarlak Yüze Makyaj Teknikleri

Makyaj çoğu kadının güzelliği adına tercih ettiği ve gereksinim duyduğu bir araç haline gelmiştir. Hal böyle olunca bilinçlenme de artmış ve her makyajın her yüze yapılamayacağı anlaşılmıştır. Makyajın amacına ulaşabilmesi için belki de en önemli nokta yüz tipine dikkat etmektir. Yüz tipine dikkat edilerek yapılan makyajda temel nokta kusurlu görünen ve rahatsızlık duyulan bölgenin kapatılması ile gerekli yüz hatlarının ön plana alınmasıdır. Bu uygulamalar her yüz tipinde farklılık gösterir. Yuvarlak yüz tipleri makyajda en problem yaşanan yüz tiplerindendir. Bu nedenle bu konuda sorun yaşayanların uygulaması gereken makyaj teknikleri şunlardır:
Kapatıcı ve fondöten ile kapatma ve eşitleme işlemi tamamlandıktan sonra yüze hafif bir kontur uygulanmalıdır. Bu işlemde aydınlatıcı göz altlarına, elmacık kemiklerine, burun ucuna ve alın bölgesine uygulanmalıdır. Elmacık kemikleri belirginleştirilerek yuvarlak çene arka planda bırakılır.
Rimel ve göz kalemi kullanımı ise bol miktarda ve gözleri ön plana çıkaracak şekilde olmalıdır. Gözleri daha büyük gösterecek ve farla uygulanacak gri,beyaz, siyah karışımı buğulu makyaj önerilir.


En büyük problem olan geniş yanakları gizleme ise makyajın püf noktası. Kesik uçlu bir fırçayla kulak noktasından başlayarak elmacık kemiklerinin altına ve çeneye doğru çok koyu bir fondöten yardımıyla keskin bir çizgi çekilir. Allık süngeri yardımıyla bu çizgiler yumuşatılır. Ardından allıkla elmacık kemiklerinin altı ve yanaklar belirginleştirilir. Gözlerin ve elmacık kemiklerinin ön plana alınıp, çenenin ve yanakların gizlendiği bu işlemlerden sonra son dokunuşu dudaklarınıza nüde bir ruj yardımıyla yaptığınızda yuvarlak yüz tipinize uygun makyajınız tamamlanmış olacaktır.

"Yuvarlak Yüze Makyaj Teknikleri" için 1 Yorum
13.09.2018 15:51:59

Selda dedi ki;

Bilgiler için teşekkürler.

(1) (0) Cevap Yaz
Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder