Yüz Gençleştirme Maskeleri Nasıl Yapılır?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yüz Gençleştirme Maskeleri Nasıl Yapılır?

Cildinizi gençleştirmek için kozmetik ürünlerine bir sürü para akıtmayın. Onun yerine evinizde doğal ürünlerle bakım maskeleri hazırlayın. Basitçe uygulayacağınız bu maskelerle, kozmetiğin kimyasal içeriğinden de cildinizi korumuş olursunuz. 

KETEN TOHUMU MASKESİ: 

3 yemek kaşığı keten tohumu 

Yarım çay bardağı su 

1 çorba kaşığı bal 

1 tatlı kaşığı doğal tereyağı 

Keten tohumunu bir havanın içinde döverek toz haline getirin. Başka bir kapta su ile karıştırarak lapa bir hal almasını sağlayın. Ardından lapayı bal ve tereyağı ile iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Düzenli olarak kullanıldığında faydasını göreceksiniz. 

GENÇLEŞTİRME MASKESİ: 

1 küçük boy havuç 

4 5 dal maydanoz 

Yarım çay bardağı süt 

Havucu rendenin küçük tarafıyla incecik rendeleyin. Maydanozu da havanda iyice dövün. Ardından tüm malzemeleri bir kapta birleştirin ve harmanlayın. Hazırladığınız maskeyi tüm cildinize uygulayın. Maskenin dökülmesine engel olmak için yatarak kurumasını bekleyin. Cildiniz maskenin suyunu iyice emdikten sonra cildinizi su ile temizleyin. Bu maskeyle cildiniz tazelenecek ve cildinizin kaybolan elastikliği tekrar geri gelecektir. 

ŞEKER MASKESİ: Cilt ilerleyen yaşla ve kilo alıp vermekle birlikte kırışmaya başlar. Bunun önüne geçmek ve tedavisi sağlamak için bir yumurta akı ve yarım çorba kaşığı şekeri iyice çırpın. Parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayın.10 15 dakika bekletin ve ardından ılık suyla cildinizi temizleyin. Bu maske, cildinizi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda cildinizin gerilmesini de sağlar.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder