Yüz Tipine Göre Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yüz Tipine Göre Makyaj Önerileri

Her insanın yüz tipi farklıdır. Bundan sebeptir ki her makyaj uygulaması her kadına aynı şekilde uygulanmaz. Bu sebeple yüz tipine göre makyaj uygulamaları özellikle son dönemde daha çok ön plana çıkmakta tercih edilmektedir. Kontur uygulamalarının çoğalması ile birlikte yüz tipine uygun makyaj seçimleri son dönemde trend haline gelmiş ve her yüz tipine uygun makyaj uygulamaları ön plana çıkmıştır. Bu aşamada en önemli konu yüze uygulanacak fondöten, gölgeleme, aydınlatma ve kontur işlemleridir.

Genel olarak yüz tiplerine baktığımız da kare, yuvarlak ve oval yüz tipi karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamada alt kategorilere ayrılan yüz tipleri olsa da genel kaide 3 adet genel yüz tipinin olduğu yönündedir.

Eğer kare bir yüz tipine sahip iseniz, bu aşamada yüzde ki kontur ve parlatma işlemleri bir tık geride tutulmalıdır. Kare yüz tipinde zaten kendiliğinden keskin çizgiler olduğu için kontur ile daha fazla keskinleştirme yapılmamalı bu aşamada daha çok göz makyajı ve dudak makyajı ön plana çıkarılmalıdır.
Eğer yuvarlak bir yüz tipine sahip iseniz, bu aşamada kontur ve parlatma son derece önemlidir. Yuvarlak yüz tipinde çene ve alın kısımı genel olarak kontur işlemi ile ön plana çıkarılır. Aynı zamanda yanak bölgesinde allık uygulaması ön plana çıkarılmalıdır.

Eğer oval bir yüz tipine sahip iseniz, diğer yüz tiplerine bakarak daha şanslısınız demektir. Bu aşamada dilediğiniz makyaj uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder