Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyajın yapılma sebeplerinden en önemlisi kusurları kapamasıdır. Şüphesiz fazla kilolarımız da kusur olarak görülmektedir. Makyajımız ile de yüzümüzdeki fazlalıklar için sanki yokmuş gibi bir izlenim oluşturabiliriz. Kemikli bir görüntü oluşturmak için vazgeçilmez ürünümüz kontürdür. Doğru kullanımı sonucunda kemikli bir izlenim yaratabilir. Kontürü yüz çevresine kullanarak istediğiniz inceliği ve belirginliği elde edebilirsiniz.

Yanak kısımlarına uygulayacağınız kontür yüzünüze kemikli etkisi verecektir. Ancak bunun yanında allığı abartmamaya özen gösterin. Yanaklarınızı olduğundan fazla göstererek zayıf gözükmeye çalışırken daha da yanaklı durmamaya dikkat edin. Yüz çevresine kullanacağınız koyu tonlar yüz ortasına göre aydınlanmalıdır. Bu durum fazlalıkların dikkat çekmesini engelleyecektir. Aynı zamanda köprücük kemiklerine kullanacağımız kontür ile de zayıf bir görünüm elde edebiliriz. Bu durum en çok tercih edilen yöntemdir. Ancak unutulmaması gereken bir diğer şey de abartılmadan kullanılmasıdır. Çünkü böylelikle hem doğal bir görünümden uzak kalacak hem de fazlalığı göze batacaktır.

Farklı tonlarda açıklı koyulu tercih edilen renkler vazgeçilmez zayıf gösteren makyaj tekniğidir. Yüzünüzün kontur ile çevrelediğiniz bölümlerin içini kapatıcı ile çizerek dağıtmanız da kusursuz bir görüntü olacaktır.

Kaşlarınızı boyayarak kalın bir görüntü vererek yüzünüzün olduğundan daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Ve eğer gözlerinizin altına beyaz göz kalemi kullanarak gözlerinize büyük bir görüntü verebilirsiniz. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için kalem ile çerçeve yapmanız en iyi ve en kolay yöntemdir.
Yüzünüzün olduğundan büyük görünmesini yüzünüzdeki göz, dudak ve kaşların daha büyük gözükmesini sağlayarak yapabilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder