Zayıflatan Yaz İçecekleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Zayıflatan Yaz İçecekleri

Yaz aylarının yaklaşması ile bayanlar fit bir görünüm içinzayıflatan diyet ve tarif arayışına girerler. Son yıllarda popüler olanzayıflatmaya yardımcı içecekler, genellikle yağ yakımını hızlandırması ileyardımcı olmaktadır. Özel ve karışık içecekler yerine yapımı kolay, doğal vesağlıklı içecekleri tercih edebilirsiniz.

  • Yeşil çay: Bilimsel araştırmalar sonucu yeşil çayın, yağ yakımınıhızlandırdığı için zayıflamaya yardımcı olduğu gözlenmiştir. Yağ yakımının yanısıra karın bölgesini düzleştirmeye yardımcı olan yeşil çay, zayıflatan yaziçecekleri listesinde ilk sıralarda yer alır.
  • Limonlu su: Tıpkı yeşil çay gibi limonlu su da yağ yakımını hızlandırmada vekilo vermede yardımcıdır. Özellikle sabahları bir bardak ılık suyla hazırlananlimon suyu, metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.
  • Greyfurt suyu: Yeşil çay ve limonlu su gibi greyfurt suyu da yağ yakımı ilezayıflatmada yardımcıdır. Ancak ilaç kullanımı ve tansiyon, guatr gibi ciddihastalık söz konusu ise doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.
  • Elma sirkesi: Limon suyu gibi elma sirkesini de ılık suyla hazırlayarak hergün içmeniz, zayıflamada yardımcı olmaktadır. Bir su bardağı ılık suya birtatlı kaşığı elma sirkesi eklemeniz yeterlidir.
  • Süt: Her sabah özellikle yağsız süt içimi, protein bakımından zengin olduğuiçin sizi uzun süre tok tutmaya yardım eder. Yağsız sütün besleyici özellikteolması, yağ yakımını hızlandırmada da etkilidir.
  • Tarçın: Tarçının kan şekerini dengelediği yapılan araştırmalar sonucugözlenmiştir. Tatlı kriziniz tuttuğunda, vücudun şeker ihtiyacını karşılamakiçin tarçın çayı içebilirsiniz. Kilo vermede de etkili olan tarçın çayını çubuktarçın ve karanfil ile hazırlayabilirsiniz.
Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder