Zeytinyağının Cilde Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Zeytinyağının Cilde Faydaları

Tüm dünyanın da bildiği bir olan zeytinin yağının hem cildimize hem de tümvücudumuza faydası olmasıdır.

Zeytin yağı içerisinde polifenoller , C ve E vitaminleri ve antioksidan barındırdığından dolayı bağışıklık sistemini güçlendirip tümör gibi bir çok hastalığın vücudumuzda tutunmasını engellemektedir.

Zeytin yağının cilt üzerindeki olumlu etkileri :

Dışarı çıkmadan önce cildinize zeytin yağı sürdüğünüzde cildinizi güneşin tüm zararlı etkilerinden korur. Ayrıca ise hem cildinizi nemlendirir ve bununla birlikte ise yumuşatıp yatıştırır.

Ayriyeten ise yüz yıllardır zeytin yağı kozmetik alanda kullanılmakta olup fayda sağlanmaktadır. Örneğin ; saç bakım ürünleri ve cilt bakım ürünleriolarak.

Bir takım kozmetik ürünlerine karşı alerjisi olanlar veya kuru cilt tipine sahip olanlar zeytin yağı ve çeşitlerinden faydalanabilmektedirler. Kullanılabilen zeytin yağı çeşitlerinde ise güvenilir markalar olduğundan ve gerçekten zeytin yağı olduğundan emin iseniz kullanın. Cilt bakımında örneğin ; riviera ,sızma , erken hasat , soğuk sızma gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Örnek olarak ise saç bakımında kullanmayı tercih ediyorsanız saç diplerine çok masaj yapmadan sızma zeytin yağını saç derinize uygulayın ve bekletin. Bu zeytin yağı çok da yabancısı olduğunuz bir yağ değildir , hatta sızma zeytin yağını mutfağınızda sık olarak kullanırsınız. Şayet ki mutfağınızdaki yağınızı kullanmayı tercih etmiyorsanız o halde her hangi bir aktardan cilt bakımına uygun bir zeytin yağı da alabilirsiniz.

Saç bakımının yanı sıra ise cilt bakımında da oldukça faydalıdır zeytin yağı.Örneğin tırnaklarınıza , ellerinize , ayaklarınıza , yüzünüze ve hatta tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Ancak zeytin yağını cildinize uygularken giysilerinize temas etmemesine dikkat edin. Zira zeytin yağı giysilerinize temas ettiği zaman istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz ve giysilerinizde lekeler oluşabilir.

Cildinize zeytin yağını uygularken banyo sonrası uygulamanızı tavsiye ederiz.Lakin banyo sonrası cildin gözenekleri açık olur ve zeytin yağının da emilimi daha etkin olur.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder