Zeytinyağlı Saç Bakım Maskesi

6 oy, Ortalama : 4,33/5
Zeytinyağlı Saç Bakım Maskesi

Saç, kadınların güzelliğini en güzel yansıtan kısımdır. Saçların sağlıklı ve parlak görünmesi, canlı olması, aynı zamanda güzel görünmesi için son derece gereklidir. Bunun için saça düzenli bakımlar uygulamak, yıpratıcı işlemlerden kaçınmak, fön ve düzleştirme gibi işlemleri sık tekrarlamamak gerekir.

Bakım yapmak için doğal ürünler kullanmak her zaman daha iyi sonuçlar verir. Aktarlardan kolaylıkla sağlanabilecek bitkisel yağlar, saçların bakımına yardımcı olan ürünlerdir. Bunun dışında evde yine doğal ürünlerle hazırlayabileceğiniz karışımlarla da saç maskesi yapabilir ve bu maskelerle saçınıza bakım yapabilirsiniz.

Bu ürünlerden biri de zeytin yağıdır. Özellikle saf zeytin yağı kullanılması önemlidir. Zeytinyağı ile saça bakım yapıldığında saçın yumuşaması, parlaması ve hacim kazanması söz konusu olacaktır.

Zeytinyağı ile yumurta ile yapılan saç bakım maskesi en sık kullanılan karışımdır. Bu karışım çok eski zamanlardan beri kadınların saçlarına bakım yapmak için kullandıkları karışımlardandır. Bu maske saçı, özellikle hava koşulları, kirlilik, klor gibi çevresel faktörlerin verdiği zararlardan da koruyacaktır. Yumurta ve zeytinyağı maskesini hazırlarken kullanacağınız malzemenin miktarını saçın uzunluğuna göre ayarlamak gerekir.

Orta uzunlukta saçlar için 1 yumurta ve 4- 5 kaşık zeytinyağı yeterlidir. Karışıma ayrıca nemlendirici özellik katabilmek için bal ve sirke de katılabilir.

Örnek olarak; orta boy bir uzunluktaki saç için yumurta ve zeytinyağına, 2 çay kaşığı bal, 3- 4 kaşık sirkeyi bir kabın içinde karıştırarak saça uygulamak ve geniş ağızlı bir tarak ile dipten uca etki etmesini sağlamak gerekir. Karışımın saça yayıldığından emin olduktan sonra saç derisin masaj yapmak karışımın etkisini artıracaktır. Bir bone takarak karışımı saçlarda yarım saat bekletin, daha sonra da ılık su ve şampuan yardımı ile arındırın.

Bu uygulamayı düzenli olarak yapmanız durumunda karışım etkisini gösterecektir. 3- 4 hafta içinde saçlarınız yumuşayacak, saç köklerini güçlendirip doğal bir parlaklık kazandıracaktır. Bu karışım aynı zamanda saç tellerini kalınlaştırır ve hacim kazandırır Koparak dökülmeler de sona erer.

Yumurta çabuk bayatlayan bir ürün olduğu için maskeyi beklememiş yumurta ile hazırlayıp uygulamak daha doğru olacaktır. Aksi halde etkisini göstermesi mümkün olmayabilir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder